Menu
Centre Natació Mataró

L'stm-CN.MATARÓ campió de la COPA CATALUNYA

Segona final i segon títol de l’stm-CN.MATARÓ que ahir es va proclamar campió de la Copa Catalunya en vèncer el CN.TERRASSA pel resultat de (9-5) en una final que es va jugar a can Llong, de Sabadell.

El matx va començar amb un tempteig dels dos equips que s’apamaven abans de començar a donar-ho tot. L’Anna Gual, la clavava de lluny i ens donava el 1r. parcial (1-0).

Al 2n. quart els dos equips es van llençar i el Terrassa va veure barraca, però les nostres també (6-3) a mig partit i les d’en Ballart amb el partit controlat.

La defensa mixta, amb ajudes, feia dubtar les egarenques que buscaven amb desesper la seva jugadora de referència, la Paula Leitón, però la teranyina que hi va ordir el nostre equip al seu entorn va fer molt difícil que li poguessin arribar pilotes, els atacs rivals trobaven els braços de la nostra portera l'Elena, o la contundència de la nostra defensa.

I en atac el nostre equip anava a la seva i cada cop que el rival s’aprovava al marcador l’stm, l’eixamplava. I amb el partit cada cop més controlat, les d'en Ballart van anar imposant la seva superioritat.

I campiones!.

Felicitats equip!

Cliqueu la foto per a veure el vídeo amb la copa.

Acta del partit; https://bit.ly/3FKeH2l

 

 

 

patrocinadors del Club

  • quadis

HORARIS DEL CENTRE

Dilluns a Divendres de 6:00 a 22:30
Dissabte de 7:00 a 22:00
Diumenge de 8:00 a 22:00

CONTACTE

Passeig Marítim, 92
08301 MATARÓ | Barcelona
Tel. 93 796 29 02
Fax 93 790 61 48
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.