Menu
Centre Natació Mataró

El nostre equip stm-CN.Mataró, és proclama Campió de la Supercopa

El nostre equip de waterpolo femení ha tornat a escriure una pàgina d’or a la història del Centre.

Aquest dimarts l’equip dirigit per en Dani Ballart l'stm-CN.MATARÓ ha alçat la Supercopa d’Espanya després de vèncer el quasi intocable Astralpool-CN.Sabadell en un partit que ens ha tornat a regalar les millors essències d’aquest esport.

Dos grans equips han competit en estratègia, força i sobretot amb totes les jugadores que hi havia dins l’aigua, d’una qualitat brutal.  

Inici de partit i poc estudi de rivals, els dos equips de cara a barraca i les nostres han picat primer i el 1r. quart al sac (2-1) Cambray i Markoch.

El Saba, portat pel públic, que per fi omplia la grada, ho intentava, insistia, però en Ballart es va passar tota la nit estudiant les vallesanes, que la veien quadrada a l’hora d’acarar la portaria, el tramat defensiu del CN.Mataró les bloquejava i el resultat va ser que a mig 2n. quart les nostres marxaven (5-1).

Però el Saba és el Saba i sempre torna, (6-3) a mig partit.

En els dos parcials següents les d’en David Palma surten a cremar-ho tot i la força de la seva boia, la Maica i de la seva llançadora, Van der Sloot, forcen el ritme, la màquina i el joc. Les nostres aguanten bé els embats i no perden la cara a la porteria, amb tot, les vallesanes arriben a un tens (8-7) malgrat que les nostres jugaven molt millor, però aleshores ha sortir el canell de la veterana Anna Gual que ha refredat el tema amb un gol d’aigua glaçada (9-7) que ha esmicolat moltes il·lusions.

La capitana, la Marta Bach, per si algú encara tenia dubtes, ha sentenciat un partit, una victòria i el primer títol de la temporada.

Les cireretes a la copa per a l’equip, han estat el guardó de MVP per a la Cambray (tres gols i un recital de joc i nedar) i la Millor Portera que ha estat la nostra Elena Sànchez.

Tot rodó.     

Cliqueu la foto per a veure l'acta del partit.

 

patrocinadors del Club

  • quadis
  • quadis
    • Sanitas

HORARIS DEL CENTRE

Dilluns a Divendres de 6:00 a 22:30
Dissabte de 7:00 a 22:00
Diumenge de 8:00 a 22:00

CONTACTE

Passeig Marítim, 92
08301 MATARÓ | Barcelona
Tel. 93 796 29 02
Fax 93 790 61 48
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.