Menu
Centre Natació Mataró

Els nedadors Alevins de Torrot-CNM, 3rs de Catalunya

Quin gran campionat de Catalunya el que ha nedat al CN.Lloret el nostre equip Aleví de natació Torrot-CNM. L’equip ha acabat el campionat en la 3a posició de la classificació general, per darrera del CN.Sabadell i de l’Atl. Barceloneta. Cal destacar per damunt de tot, l’esperit d’equip que van demostrar tots els components que varen ser a Lloret. Es van animar els uns als altres, van cridar i es van recolzar en tot moment. Sens dubte una experiència molt enriquidora que els ha de servir per a millorar encara més en la seva progressió de futur. A nivell individual destacar el gran paper fet per la Queralt Rovira que va pujar al podi en dues ocasions per a guanyar la medalla de bronze en la prova dels 800 lliures i també de bronze va ser la medalla en la prova dels 200 lliures. Una altre de les nostres nedadores que va pujar al podi va ser la Berta Serna, que va quedar 2a de Catalunya en els 100 metres papallona. Aquestes medalles, juntament amb les bones classificacions de la resta de l’equip, que també va assolir grans marques, van fer que el nostre equip quedés entre els millors.

Moltes felicitats a aquestes joves promeses que ho han fet molt bé, als dos entrenadors, l'Àndreu Valls i en David Chaves i al delegat de l'equip en David Bernada.

patrocinadors del Club

  • quadis
  • quadis
    • Sanitas
 
  • Tecno Campus
  • El Tot
  • fosbury

HORARIS DEL CENTRE

Dilluns a Divendres de 6:00 a 22:45
Dissabtes de 7:00 a 22:00
Diumenges i Festius de 8:00 a 22:00
De novembre a març
diumenges i festius tanquem a les 19h

CONTACTE

Passeig Marítim, 92
08301 MATARÓ | Barcelona
Tel. 93 796 29 02
Fax 93 790 61 48
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.